Разбиена организирана криминална група нарко-дилери, приведени 6 лица, запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра

Денеска ОВР Кавадарци до Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје поднесе кривична пријава за организирана…