Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, по два дена, попладнево сам се појави во Обвинителството за организиран криминал во Скопје за да го земе решението за куќен притвор.

Во изјава за „24 вести“ тој рече дека бил во изолација и дека не знаел оти е распишана потерница по него бидејќи имал температура 40 степени.

Мијалков им се извини на јавноста, на Владата и на министрите за непријатностите што ги создал.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *