2021 година ќе биде подобра од 2020 година, бидејќи со неа ќе управува многу хармонична и позитивна ѕвездена енергија.

ОВЕН
Оваа година е поволна за Овните. Ова ќе биде време на финансиски победи, на успешно започнување нови бизниси. Исто така, астролозите советуваат сите најважни скапи набавки и купувања да се направат во првите месеци од годината. Со доаѓањето на пролетта можно е да се појават многу нови работи што ќе предизвикаат негативна реакција кај Овенот. За стресот ќе ви помогне примена на афирмации за градење самодоверба.

Втората половина на годината за Овенот ќе биде помирна и поодмерена. Се очекуваат големи и претежно поволни промени во љубовната сфера, особено за самците. Во 2021 година, треба да ја преземете иницијативата во свои раце – да запознаете нови луѓе, да ги обновите старите контакти. Не се оддалечувајте од луѓето.

БИК
Оваа година ќе биде многу значајна и интересна за Бикот. Сепак е Година на Бикот. Сигурно нема да ви биде досадно, но тоа не значи дека нема да има никакви потешкотии на патот. Можните потешкотии би се склучиле кон крајот на годината. Астролозите ги советуваат Биковите да го направат својот дом место на моќ, одржувајќи го чист и уреден.

Ќе ви биде полесно да работите и да донесувате одлуки во домашна атмосфера. Дури и љубовните состаноци на домашен терен ќе бидат поуспешни. Годината ќе биде многу добра за Биковите на деловен план. Почнете со правилен дизајн на работното место. Исто така, оваа година е совршена за обнова, преместување, промена на местото на живеење, промена на околината.

БЛИЗНАЦИ
Арт-терапијата ќе им помогне на Близнаците да избегаат од периодичните енергетски проблеми. Креативноста е најдобриот лек за тегобите. Во 2021 година, ѕвездите и планетите ќе им помогнат на родените во овој знак да најдат ново хоби, нови работни места, целосно да ги променат своите животи и цели и да го исправат патот што треба да го поминат кон среќата и успехот.

Ова ќе бидат судбоносни дванаесет месеци во кои Близнаците ќе можат да се трансформираат и себеси, и сè околу нив. Дури и ако не се стремите кон ова, тоа дефинитивно ќе продолжи да се случува, но резултатот може да не биде толку пријатен. Астролозите советуваат да не губите контрола и да не се откажувате. Доаѓа времето кога сè ќе биде како што сакаат Близнаците.

РАК
Раковите се очекува да имаат многу невообичаена и динамична година во која ќе има многу планирани и непланирани промени. За да го издржат првиот бран на превирања, Раковите треба да започнат да работат интензивно на самиот почеток на годината. Првото време за одмор е април-мај. Во овие два месеци, ќе можете да си дозволите промена на ситуацијата.

Во летниот и есенскиот период ќе имате среќа наизменично, но едно ќе остане непроменето – силната интуиција на Раковите. Овие луѓе ќе треба да научат да се слушаат себеси, бидејќи универзумот им дава силна интуиција. Од почетокот до самиот крај на годината, внатрешниот глас ќе ви помогне во тешките моменти. Последните неколку месеци за Раковите се повеќе посветени на семејството и домот.

ЛАВ
Лавовите се очекува да имаат многу нервозна и непредвидлива година. Се разбира, ќе има и некои пријатни промени во оваа насока. Треба да се држите за нив. Астролозите советуваат да се сеќавате само најдоброто, така што позитивните мисли ќе ви ја загреваат душата. Од јули до ноември ќе имате релативно тивок и поволен период.

Лавот во 2021 генерално треба внимателно да ја следи својата општа благосостојба, бидејќи може да се појават проблеми поради премногу работа и грижи. Грижата за вашето здравје ќе ви помогне да останете силни. Корисно е и почесто да се сеќавате дека треба и да одморите. Светот нема да пропадне ако не го држите во свои раце.

ДЕВИЦА
За Девиците, првите недели од зимата ќе бидат далеку од најмирни. Можни се привремени проблеми во семејството и во врските. Продуктивноста на работа исто така ќе се намали.

Не се очекуваат големи промени во текот на пролетта и летото, но Девиците можно е сами да иницираат промени во вој период – на пример, да ја сменат својата позиција во поперспективна, да ја поправат куќата или да одат на патување. Можете безбедно да потрошите големи суми пари на себе и на вашето семејство.

Есента и крајот на годината ќе бидат многу важно време во кое треба да останете прибрании и одговорни. Впрочем, сите тоа и го очекуваат од вас, а вие секогаш ги исполнувате туѓите очекувања.

ВАГА
Вагите ќе имаат среќа во љубовта во 2021 година. Осамените претставници на овој знак многу полесно ќе бараат сродна душа заради нивната зголемена харизма. Вреди да се среќавате со луѓе почесто, но бидете многу селективни. Најдобро време за работа за родените во овој овој знак може да се сметаат периодите април-мај и август-септември. Во овие месеци можете да отворите нова компанија, да правите големи купопродажни трансакции.

На самиот почеток и на крајот на годината, корисно е да се вклучите во некаква обука, стекнувајќи нови вештини. Активниот проток на информации ќе ѝ помогнат на Вагата да носи подобри одлуки.

СКОРПИЈА
И Скорпиите ќе бидат многу успешни на љубовно поле. Ова е особено точно за оние кои веќе се во врска или основале семејство. Најдобро е годината на Бикот да ја поминете со оние кои можат да ви обезбедат морална поддршка. Осамените Скорпии подобро е да се фокусираат на работата, а љубовта ќе се појави сама по себе. Само треба претходно да ја проверите компатибилноста за да не бидете разочарани.

Во овие дванаесет месеци најдобро е да не губите време обидувајќи се да удоволите некому. Тоа секако не е дел од вашиот карактер. Генерално, 2021 година нема да ви донесе некои драстични промени, но сепак ќе биде многу продуктивна и корисна за Скорпиите.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците во 2021 година можат да бидат тоа што се и да не се преправаат. Ова е совршена година за вашите омилени активности и хобија. Првата половина ќе биде под покровителство на мирна енергија, така што до средината на летото можете да го правите она што го посакувате.

Штом се наближи август, треба да престанете да ризикувате и да постапувате несовесно. Кон крајот на летото и есента, Стрелците ќе се соочат со финансиски превирања. Ѕвездите ќе станат непредвидливи, така што енергијата ќе ви се троши многу брзо. Мора да научите да одмарате и да се релаксирате. Авантурите не ви бегаат.

ЈАРЕЦ
Јарците треба да ја почнат 2021 година со чистење на домот од негативна енергија. Ова може да се направи со класична „генералка“ – темелно чистење, фрлање непотребни работи и старо ѓубре што ве влече кон минатото, и да се направи простор за нови работи. Општо, ова ќе биде многу поволна година, особено ако не се држите приклештени за минатото и се грижите за вашето здравје.

Не треба да се преоптоварувате со погрешните одлуки во минатото, да ги анализирате старите грешки. Подобро е да бидете оптимисти и едноставно да не реагирате на критиките на другите луѓе. Не се сите планови направени за да се остварат – погледнете ги сите работи и луѓе кои ги добивте непланирано! Во втората половина на годината можете да очекувате пријатни изненадувања.

ВОДОЛИЈА
Водолијата треба да ја започне 2021 година со борба против скептицизмот и негативноста. Негативните мисли ќе привлечат проблеми од сите големини, па затоа е подобро да се размислува само позитивно, доживувајќи ја судбината како одлична можност да станете помудри и посилни. Вреди да се запамети дека мислите се материјални, така што позитивниот став ќе обезбеди реализација на желбите.

Почетокот на годината ќе биде времето кога ќе можете да ги видите првите резултати од она што го работевте досега. Исто така, во 2021 година, ќе мора да се соочите со настани што ќе ги доживеете за прв пат во вашиот живот. На крајот на годината, луѓето од овој знак можеби ќе се соочат со правни прашања, како домување, посвојување, легализација на имот и слично.

РИБИ
Во 2021 година, вреди да го следите патот на создавањето, а не уништувањето. Конфликтите ќе станат многу енергетски интензивни, а одмаздата и незадоволството ќе ве лишат од среќа. Ако останете позитивни, 2021 година може да се претвори во време на големи победи и позитивни промени во сите области.

Астролозите советуваат Рибите да не одат во крајности и исто така да се борат со меланхолично расположение. Втората половина на годината е совршена за патувања и одмори, љубовни авантури.

Запомнете дека во оваа година плановите мора да се чуваат во тајност. Колку помалку луѓе околу вас знаат што ви паѓа на ум и што сакате да постигнете, толку подобро. Останете верни на вашите принципи и продолжете да верувате во себе, без оглед што ќе се случи.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *