По 2020 година, се чини каква и да е оваа што доаѓа не може да биде полоша од претходната. Ѕвездите годинава се наместени така што извонредна позитивна енергија ќе ги напојат емотивните Ракови, практичните Јарци, Девиците ќе бидат начисто со минатото за да можат да ја градат иднината, Биковите ќе бидат во вителот на турбуленција, Лавовите ќе учат како да бидат задоволни од себе, а Рибите и Водолиите се соочуваат со предизвикувачка година. Се разбира, никој ни ѕвездите не можат да го направат тоа што Вие сами можете!

ОВЕН: Овните по природа се многу амбициозни, но оваа година треба забават и да започнат подобро да планираат. Ќе научите многу за себе и за вашиот партнер, но и за деловните партнери. Ќе излезат на виделина многу вистини, а ве чекаат настани кои ќе ви го променат животот.

На љубовното Овенот ќе има многу предизвици, особено во почетокот на март. Многу бракови ќе се најдат во безизлезна ситуација, па разводот ќе биде единственото решение. Ако сакате да ги подобрите односите со партнерот, признајте дека не сте секогаш во. Конфликтите се присутни и во пријателската сфера, нечие предавство ќе ве повреди на почетокот на октомври.

Слободниот Овен ќе има многу авантури. На деловно поле бидете мудри и не влегувајте во конфликти со претпоставените. Оваа година ќе бидете добро расположени, а вашето здравје ќе биде стабилно.

БИК: Пред Биковите е година која носи многу турбуленции и промени во сите полиња на животот. Не сте подготвени за некои промени, но тие сигурно ќе донесат нови, вредни лекции што ќе бидат важни за вас во иднина. Вашиот фокус е насочен кон професионалното изразување, па затоа би било добро да обрнете посебно внимание на вашиот љубовен живот, кој може да стагнира во еден период. Сферата на љубовта ви носи многу промени. Биковите во брак ќе наидат на разни препреки во текот на целата година. Ви се чини дека врската се лади. Утеха, поддршка и совет ќе најдете кај пријателите и семејството. Ако сте соло, можно е да запознаете лице, најверојатно на работа или на место каде што често одите (теретана или ресторан). На биковите им се препорачува да размислуваат што зборуваат и да внимаваат да не ги повредуваат луѓето околу нив. Здравјето е чувствително во првата половина од годината.

БЛИЗНАЦИ: Оваа година ќе ја одбележи вашата незапирлива енергија! Имате можност да создадете настани по ваш вкус и ќе уживате во убави моменти и нови животни авантури. Оваа година е важна за вас и ќе можете да ги исполните желбите кон кои долго се стремите. Ќе имате многу среќа, жар и успех, што ќе ве направи горди на себе и на своите постапки. Што се однесува до љубовта, Близнаците треба да гледаат како комуницираат со својот партнер, особено на почетокот на годината. Може да се појават компликации и расправии. Здравјето е почувствително, па затоа треба да внимавате на алергии, инфекции и вируси. Исто така, бубрезите и кардиоваскуларниот систем ќе бидат почувствителни.

РАК: Раковите ќе имаат одлична година во која ќе можат да напредуваат на сите полиња. Ќе треба да промените некои навики, а тоа ќе доведе до подобро самопознавање и напредок. Од март имате можност да блеснете на полето на кариерата и да им докажете на сите колку вредите. Оваа година ќе ја одбележат убави моменти, напорна работа, патувања и одлични моменти со пријателите, семејството и партнерот.

Што се однесува до љубовта, Раковите ќе уживаат во страсни, но и романтични моменти. Ако сте во врска, ништо значајно нема да се промени, едноставно ќе имате поубави моменти со партнерот. Слободните Ракови ќе успеат да ја пронајдат својата сродна душа, најверојатно во средината на 2021 година. На вашето тело му треба закрепнување од напорната работа и од секојдневните обврски. Посветете се на себеси и на вашето физичко и ментално здравје.

ЛАВ: Лавовите се соочуваат со предизвикувачка година во која ќе научат како да бидат во хармонија со себе и со своите желби. Ве очекуваат предизвици во сите области од животот и нема да бидете подготвени за некои од нив – што не значи дека нема да ги надминете! Ќе научите како да донесувате важни одлуки побрзо, како да бидете похрабри и како да стоите цврсто зад вашите зборови и дела. Ова е навистина година што ќе влијае на вашата иднина и затоа треба секој момент паметно да го прилагодите! Лавовите кои се во подолги врски може да очекуваат да стапат во брак Сè на сè, 2021 година ќе исполни многу од вашите соништа. Деловната сфера е во фокусот и оваа година е пресвртна точка за вас. Нема да биде лесно, но на крајот на годината ќе бидете многу горди на себе.

Кога станува збор за здравјето, треба да работите на вашето ментално здравје и благосостојба. Стресот е изразен, па затоа треба да научите да го контролирате целосно.

ДЕВИЦА: За Девиците ова е година во која тие ќе се обидат да ги сумираат сите искуства од претходните години и да бараат среќа во себе, а не во надворешниот свет. Сè што со години криете во себе, сега излегува на површина. Ќе бидете ориентирани кон духовноста и вашето внатрешно битие, затоа мирот и спокојството ќе бидат во вашиот фокус.Почетокот на годината за зафатените Девици носи недоразбирање и конфликт во врската. Можеби не сте претпоставувале, но една мала расправија може да доведе до ладни односи на долг рок. Браковите ќе ја доживеат најголемата криза на почетокот на февруари. На почетокот на јуни ќе имате средби и познанства и постои можност да влезете во сериозна врска. Девиците ќе се соочат со промени во полето на кариерата. Здравјето е постабилно отколку порано.

ТЕРЕЗИЈА: Терезиитеќе прават сè што сакаа, а досега не можеа. Вашата цел е да ја направите вашата реалност поубава и попродуктивна, да бидете порелаксирани и помирни. Вагите кои се во врска ќе имаат можност да запловат во брачно, стабилно пристаниште во првиот дел од годината. Браковите што влегле во состојба на монотонија може да доживеат колапс, особено во мај. Оваа година, ќе бидете поодлучни за вашата кариера. Ако не биле соодветно почитувани за работата што сте ја завршиле, нема да се двоумите да ја напуштите работата. Вашето здравје ќе биде стабилно до почетокот на август, кога може значително да го ослаби вашиот имунитет и ќе доведе до појава на одредени болести.

СКОРПИЈА: Скорпијата ја очекува успешна година во сите полиња од животот. Иако оваа година ве очекуваат многу успеси, ќе научите како да бидете трпеливи, и да се запознаете себе си во нова, подобра верзија. Што се однесува до љубовта, Скорпиите во 2021 година ќе имаат можност да ги подобрат односите со партнерот, но и комуникацијата со семејството и пријателите. Ако планирате да стапите во брачна заедница, идеално време ќе биде пролетта. Слободните Скорпии ќе запознаат интересни луѓе кои не нужно ќе предизвикаат романтични емоции во нив. Оваа година, ќе имате посебна врска со парите и ќе научите да управувате со парите попаметно, па ќе имате жар да инвестирате во нови деловни потфати и идеи.

СТРЕЛЕЦ: Пред вас е фантастична година во која ќе имате многу успех, љубов и среќа. Оваа година ќе ве научи да се цените повеќе, како и слободното време. Ќе се обидете да се одморите што е можно повеќе. Оваа година треба само да се дистанцирате од негативните луѓе, токсичните врски и негативните приказни.

Многу Стрелци оваа година ќе престанат да проштеваат лесно, бидејќи тие ќе бидат на прво место за себе, па можно е да бидете построги и поотворени кон партнерот. Слободниот Стрелец тежнее кон големи љубови, тежнее кон сцени од бајките оваа година и можно е тоа ќе имате кобна средба во текот на септември. Љубовта ќе го смени вашиот поглед кон светот оваа година. Здравјето е генерално добро, како и расположението.

ЈАРЕЦ: Јарците влегуваат во 2021 година насмеани и задоволни затоа што постигнале важни цели. Започнавте многу проекти во 2020 година и сега треба да продолжите напорно и вредно да работите на вашите цели. Се чини дека нема непремостливи пречки за вас! Сè на сè, ве очекува возбудлива, профитабилна и успешна година. Што се однесува до љубовните врски, Јарците ќе можат да се справат со комуникациските проблеми. Треба да бидете внимателни, бидејќи навидум опуштените и забавни романси можат да го загрозат вашиот брак. Слободните Јарци имаат можност да започнат љубовна врска што има големи изгледи за иднината, уште во февруари 2021 година. Здравјето е на задоволително ниво, обрнете внимание на вашата исхрана.

ВОДОЛИЈА: Водолијата многу стресно влегува во 2021 година и им се чини дека ништо не им оди од рака. ниту вољубовта, ниту во работата. Веќе во февруари ќе можете смело да зачекорите во нови проекти и нови љубовни романси. Сега е вистинската можност да ги исправите грешките од претходната година и да се обидете да се задоволите и да ги исполните своите желби и цели. вашето здравје е почувствително, затоа можни се чести настинки, синузитис, главоболки. Започнете да се грижите за вашето здравје и обидете се редовно да земате додатоци и витамини. Треба да обрнете посебно внимание на вашето здравје на почетокот на есента.

РИБА: Рибите се соочуваат со предизвикувачка година во која ќе мора често да се докажуваат, за да воспостават авторитет. И во работата и во љубовта ќе имате впечаток дека мора нешто да решите, да подобрите или да промените. Не оди сè како што сте замислувале, ќе има многу препреки, но важно е да верувате во себе и да бидете фокусирани на своите цели. Во спротивно, ќе бидете многу разочарани. 2021 година може да биде фантастична за вас само ако дадете сè од себе и не се предадете, дури и во најтешките, навидум несовладливи ситуации.

Што се однесува до љубовниот аспект, Рибите ќе можат реално да ја согледаат ситуацијата, што не можеле тоа да го направат подолго време. Ќе има многу разводи и жестоки расправии. Рибите ќе имаат добро здравје во 2021 година, но треба да јадатздраво и подобро, како и да бидат физички активни.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *